תחבורה בברצלונה

ברצלונה, העיר השניה בגודלה בספרד עם מעל 1.8 תושבים מציעה פתרונות התניידות קלות וידידותיות הן לתושבים והן לתיירים שמבקרים אותה מידי שנה. רשת התחבורה הציבורית המפותחת של ברצלונה הכוללת אוטובוסים, מטרו, חשמליות, רכבות איזוריות ורכבות לאומיות מהווה פתרונות קלים להגיע מכל נקודה לנקודה בתוך העיר ומחוצה לה. במדריך הבא חילקתי את את אופני ההתניידות למטייל בברצלונה ל3 חלקים, איך מגיעים למרכז העיר ברצלונה בהגיעכם לעיר, איך להתניידת בתוך העיר ברצלונה במהלך שהותכם בעיר ולבסוף, דרכי התחבורה שעומדים בפנינו כדי לצאת מהעיר ולטייל בשאר קטלוניה או אף להרחיק ולחקור את שאר ספרד כמו מדריד, וולנסיה ועוד..

כל הדרכים מובילות לברצלונה

משדה התעופה למרכז העיר

שדה התעופה “אל פרט” ע”ש ג’וסף טראדייס, הינו שדה התעופה היחידי והמרכזי של ברצלונה שנמצא כ25 ק”מ דרומית למרכז העיר. משדה התעופה ישנם מספר דרכים להגיע למרכז העיר:

אירובאס - Aerobús

הדרך הפופולרית, הנוחה והזולה ביותר להגיע למרכז העיר משדה התעופה של ברצלונה ובחזרה.
האירובאס הוא למעשה שאטל אקספרס בעל 2 קווים, 1A ו2A, שיוצאים ממטרמינל 1 וטרמינל 2 של שדה התעופה בהתאמה לעבר מרכז העיר ברצלונה ובחזרה כשלכל קו ישנם 4 תחנות מרכזיות במרכז העיר לפי המסלול הבא:

שימו לב! בימים בהם ישנם אירועים בעיר בהם נסגרים כיכרות וכבישים מרכזיים מסלול האירובאס משתנה ולכן מומלץ להתעדכן מול האתר של אירובאס לגבי התחנה שלכם בסמוך לנסיעה שלכם.

השירות פעיל וזמין 24/7 365 ימים בשנה.

עלות הנסיעה: 6.75 לכיוון אחד, 11.65 להלוך ושוב (תקף ל90 יום)

את הכרטיס ניתן לרכוש במזומן או באשראי על האטובוס.

שירות הסעה VIP עם נהג ישראלי

שירות הסעה VIP לאיסוף מהשדה, נמל אוניות השייט, ונקודות נוספות ברחבי ברצלונה ומחוצה לה עם נהג ישראלי דובר עברית. שירות מומלץ למי שמחפש את הנוחות, האיכות וקבלת פנים נעימה בשפה העברית עם הנחיתה בברצלונה. העלות נקבעת לפי נקודת המוצא ונקודת היעד ונע בסביבות ה40 יורו בממוצע משדה התעופה למרכז העיר. זמן הנסיעה תלוי גם הוא במיקום ונע בסביבות ה-30 דקות למרכז העיר.  

בלעדי ללקוחות WeWalk ברצלונה מחיר מיוחד! 

מלאו את הפרטים כאן ויחזרו לכם עם מחיר מיוחד

מונית - Taxi

מונית היא הדרך המהירה והנוחה ביותר להגיע ישירות למלון שלכם אך עם זאת היקרה ביותר. בשדה ישנה תחנת מוניות מסודרת כל שעות היממה. 

המוניות בברצלונה עובדות לפי השיטה הישנה וההוגנת שנקראת – מונה. ועל כן, העלות משתנה בין המיקום אליו אתם רוצים להגיע במרכז העיר ונע בסביבות ה35 יורו בממוצע. זמן הנסיעה תלוי גם הוא במיקום ונע בסביבות ה-30 דקות למרכז העיר.

קחו בחשבון שבשעות הלילה ובסופי שבוע המונה משתנה לתעריף מיוחד ותהיה תוספת למחיר הרגיל.

מטרו - Metro

הדרך המסורבלת ביותר להגיע למרכז העיר משדה התעופה היא ללא ספק באמצעות המטרו. היות ואין קו ישיר בין שדה התעופה למרכז העיר עם קווי המטרו ועל כן צריך לבצע החלפה של הקו באמצע. בטרמינל 1 ובטרמינל 2 של שדה התעופה ישנם תחנות מטרו בהם עובר הקו הכתום (L8 Sud) שמגיע עד לתחנה Torassa שנמצאת בצידה הדרום מערבי של העיר ומשם מחליפים לקו האדום (1L) שמגיע עד לכיכר קטלוניה.

אוטובוס - Autobús

הדרך הזולה ביותר אך עם זאת הארוכה ביותר להגיע עיר משדה התעופה ובחזרה היא אוטובוס ציבורי. קו האוטובוס 46 מחבר בין כיכר אספנייה לשדה התעופה של ברצלונה עם עצירות בטרמינל 1 וטרמינל 2. אוטובוס זה, הוא האוטובוס הציבורי היחיד שניתן להשתמש בו בכרטיס נסיעה המשמש את התחבורה הציבורית של מרכז העיר להגיע איתו גם לשדה התעופה (T-casualו T-Family) אך קחו בחשבון שמדובר במסע ארוך עם המון תחנות ביניים של כשעה נסיעה.

התניידות בתוך העיר

ההתנידות בברצלונה היא קלה ומהירה. למעשה בברצלונה יש את אחת התשתיות של תחבורה ציבורית הטובות באירופה. מעבר לכך שמרכז העיר הינו יחסית קטן ולכן התניידות רגלית אפשרית ואף עדיפה ברוב המקרים. למעשה, כשמתהלכים בברצלונה תמיד אפשר לגלות משהו חדש. זה יכול להיות חנות מגניבה, בית קפה חדש, מסעדה תוססת עם תפריט שמתחלף על בסיס יום יומי וכך הלאה. כך למשך את רוב המסעדות שריכזתי בבלוג המסעדות המומלצות בברצלונה גיליתי במקרה בשיטוט במרחק הליכה ממרכז העיר.

תחבורה ציבורית

כלל התחבורה הציבורית של העיר שכוללת מטרו, אוטובוסים, קווי לילה, וחשמליות מנוהלות ע”י TMB שהיא החברה הראשית לתחבורה ציבורית בברצלונה. להבדיל מישראל, בברצלונה שירותי התחבורה הציבורית פועלים 7 ימים בשבוע 24 שעות ביממה. ולכן, בכל יום בשבוע ובכל שעה אפשר למצוא פתרון תעבורה מכל נקודה לכל נקודה בעיר. בכל אחד מפתרונות התחבורה הציבורית ניתן להשתמש באותם כרטיסי נסיעה.

להלן אפשרויות הכרטיסים לנסיעה בתחבורה הציבורית בברצלונה:

כרטיס בודד כשמו כן הוא, מאפשר נסיעה בודדת באחד מאפשריות התעבורה הציבורית שבעיר.

את הכרטיס ניתן לרכוש בתחנת המטרו באמצעות המכונות האוטומטיות במזומן או באשראי. או לרכוש אותו ישירות מהנהג ע”ג האוטובוס.

עלות: 2.40 יורו

כרטיס משפחתי זה הוא למעשה כרטיסיה של 8 נסיעות אותו ניתן לחלוק עם מספר אנשים. הכרטיס תקף ל30 יום בלבד. הכרטיס תקף גם לרכבות המטרו, אוטובוסים והחשמליות בעיר. מרגע החתמת של הכרטיס יש לנוסע 75 דקות להחלפה בין אמצעי התחבורה (מטרו לאוטובוסים) להמשך נסיעה עד ליעד. הכרטיס אינו תקף לנסיעה באירובאס (אוטובוס אקספרס לשדה התעופה) ולא תקף לנסיעה במטרו לשדה התעופה בקו הכתום (L9 Sud) אך כן תקף בנסיעה לשדה התעופה עם קו 46 מכיכר אספנייה.

את הכרטיס ניתן לרכוש במזומן או באשראי במכונות האוטומטיות שבתחנות המטרו או בחנויות הטבק או העיתונים הפזורות בעיר.

עלות: 10 יורו ל8 נסיעות.

כרטיס זה הוא למעשה כרטיסיה של 10 נסיעות המיועדת לאדם בודד. הכרטיס תקף גם לרכבות המטרו, אוטובוסים והחשמליות בעיר. מרגע החתמת של הכרטיס יש לנוסע 75 דקות להחלפה בין אמצעי התחבורה (מטרו לאוטובוסים) להמשך נסיעה עד ליעד. הכרטיס אינו תקף לנסיעה באירובאס (אוטובוס אקספרס לשדה התעופה) ולא תקף לנסיעה במטרו לשדה התעופה בקו הכתום (L9 Sud) אך כן תקף בנסיעה לשדה התעופה עם קו 46 מכיכר אספנייה.

את הכרטיס ניתן לרכוש במזומן או באשראי במכונות האוטומטיות שבתחנות המטרו או בחנויות הטבק או העיתונים הפזורות בעיר.

עלות: 11.35 יורו ל10 נסיעות.

מונית - Taxi

המוניות בברצלונה מהווה אלטרנטיבה נוחה ומהירה יותר לתחבורה הציבורית בעיר ויחד עם זאת לא מאוד יקרה. המוניות בעיר עובדות על מונה בלבד ולכן היא תלוייה באורך הנסיעה, למשל ממרכז העיר לצאיזור הצפוני/דרומי של העיר לא תשלמו יותר מ15-20 יורו (תעריך לילה וסופי שבוע יהיה יקר יותר) ולכן אם בא לכם נסיעה נוחה ברחבי העיר תוכלו להנות מלמעלה מ4000 מוניות הפזורות בעיר.

זיהוי המוניות הוא פשוט, הם צבועות בצבעים צהוב שחור ומוניות פנויות הוא לפי התאורה הירוקה המופיע על הכובע שלהם. ברגע שזיהתם מונית מתקרבת פשוט הרימו את ידכם עדי לעצור אותה.

אפשרות נוספת להזמין מונית היא באמצעות אפליקציית Cabify או FreeNow שניתנות להורדה בחנות האפליקציות של אפל/גוגל. אפליקציות זהות לGetTaxi  הישראלית. 

לינק לאפליקציית Cabify באנדרואיד ובאפל סטור.

לינק לאפליקציית FreeNow באנדרואיד ובאפל סטור.

שימו לב! בברצלונה לא קיים שירות Uber, אפליקציית Uber כאפליקציה להזמנת מוניות רגילות.

מטרו - Metro

הדרך המהירה והבטוחה ביותר להתנייד בעיר היא באמצעות המטרו. עם תדירות גבוהה של רכבות לא תצטרכו להמתין יותר מ5 דקות לרכבת הבאה ולכן אין צורך לדאוג ללוחות הזמנים שלכם עם המתנה ארוכה. המטרו של העיר נגיש לכל אטרקציה ונקודת עניין בעיר עם רשת הכוללת 8 קווים ו150 תחנות שמכסות את כל רחבי העיר.

שעות פעילות המטרו בברצלונה:

ראשון עד חמישי – 5:00-00:00

שישי – 5:00-2:00

שבת – 24 שעות ביממה.

אוטובוס - Autobús

רשת האוטובוסים הענפה של ברצלונה משלימה את רשת המטרו ומגיעה לכל פינה בעיר גם למקומות בהם המטרו פחות נגיש אליו. עם צי מכובד הכולל מעל 1000 אוטובוסים ביותר מ100 קווים. הנסיעה באוטובוס הופכת זמינה נוחה וקלה לשימוש. נסיעה באוטובוס לעיתים עדיפה על פני הנסיעה במטרו משתי סיבות: האחת, הנסיעה מעל פני השטח לעומת מתחתיו יכולה להיות נעימה וחוויתית יותר היות ונהנים מהנוף, ויופיה של ברצלונה גם במהלך הנסיעה. הרי ברצלונה היא מוזיאון פתוח אחד גדול. השני, ישנם מקומות אליהם המטרו פחות נגיש, כמו פארק גואל שנמצע על הר, או חופי הרחצה של ברצלונה ועל כן עדיף לקחת אוטובוס כדי להגיע כמה שיותר קרוב לנקודות אלה.

שעות הפעילות של האוטובוסים משתנים בין קו לקו אך נעים סביב השעות 5:00-22:00.

אך אל דאגה, כששירות האוטובסים מסתיים שירות קווי הלילה מתחיל כך שגם אחרי בילוי שמסתיים בשעות הקטנות של הלילה תוכלו לחזור בבטחה חזרה למלון שלכם. קווי הלילה כוללים כ17 קווים הפזורים בכל רחבי העיר כאשר הם מסומנים באות N (המסמל את המילה Nit – לילה בקטלנית) ורובם עוברים בכיכר קטלוניה. 

אוטובוס תיירים - Hop on Hop off

האופציה התיירותית והפחות זולה להתנייד בתוך העיר היא ללא ספק אוטובוס התיירים של העיר. אוטובוס התיירים שנקרא Hop-on Hop-off מורכב מ3 קווים (בחורף פעילים רק 2 קווים) שמחלקים את העיר לפי איזורים ועוברים בכל האתרים התיירותים של העיר ויותר. עם 44 תחנות בסה”כ בהם 4 תחנות משיקות בין הקוים בהם ניתן לבצע החלפה. ניתן לעבור בין כל האטרקציות התיירותיות ובהם לרדת ולעלות שוב להמשך הסיבוב. הקוים הינם מעגליים וחד סטריים.

במבחן של עלות מול תועלת הגעתי למסקנה שהאוטובוס הוא קצת יקר לתועלת שהוא מעניק בברצלונה כי לכל יעד תיירותי שהוא מגיע ניתן לקחת אוטובוס ציבורי רגיל בעלות הרבה יותר נמוכה.

מה שכן האוטובוס הוא גימיק תיירותי נחמד בייחוד לילדים ובמיוחד כשיום יפה בחוץ כי ניתן להנות מטיול פנורמי בעיר על הגג הפתוח.

לחץ להורדת המפה בפורמט PDF.

 

הקו הירוק

הקו פעיל רק בעונת הקיץ בין החודשים אפריל-נובמבר. הקו עובר באיזור הצפוני של העיר, ברצועת החוף וחופי הרחצה של ברצלונה ומגיע עד קניון דיאגונל מאר שנמצא באיזור הפורום. אורך מסלול מלא של הסיבוב הוא כארבעים דקות.

הקו הכחול

הקו כולל 12 תחנות עובר במרכז העיר, כיכר קטלוניה, קאסה בטיו, קאסה מילה הסגרדה פמיליה וממשיך  לעבר השכונות המערביות של העיר, שכונת גראסיה, פארק גואל, הר טיבידבו, והקאמפ נואו. אורך מסלול מלא של הסיבוב הוא כשעתיים.

הקו האדום

הקו כולל 22 תחנות ועובר במרכז העיר וחולף על האטרקציות המרכזיות, כיכר קטלוניה, קאסה בטיו, קאסה מילה, הר היהודים, הטיילת של ברצלונה פורט וול, ברצלונטה, הנמל האולימפי, פארק הסיוטאדלה  ורחוב הרמלה. אורך מסלול מלא של הסיבוב הוא כשעתיים. 

תחבורה מחוץ לעיר

אם מיציתם את השהות שלכם בעיר ותרצו לצאת לטייל מחוצה לה, תוכלו לעשות זאת בנוחות באמצעות הרכבת הקטאלנית, הרכבת הלאומית או קווי האוטובוסים הבינעירוניים.

אוטובוס

בברצלונה ישנם 2 תחנות אוטובוס מרכזיות, התחנה הצפונית שנקראת “Nord” וממוקמת בקרבת שער הניצחון של העיר, משם תוכלו לתפוס בקלות אוטובוס מהרשת הלאומית ALSA  לקוסטה בראווה, אנדורה ואפילו וולנסיה ומדריד. והתחנה הדרומית שנקראת “Sants” וממוקמת בצמוד לתחנת הרכבת סאנס. בהזמינכם כרטיס נסיעה באוטובוס אל מחוץ לעיר שימו לב מאיזה תחנה יוצא האוטובוס שלכם. 

רכבת

בברצלונה קיימות 2 תחנות רכבת מרכזיות: תחנת פרנסיה (estacio de frança)  שנמצאת בין שכונת בורן לברצלונטה ותחנת סאנס (estacio de sants) שנמצאת בשכונת סאנס בקרבת הקאמפ נואו. הרכבת הלאומית של ספרד נקראת RENFE והיא יוצאת מאחת מ2 תחנות אלה, וחלקן אף עוברות בתחנה נוספת במרכז העיר, ברחוב פסאו דה גראסיה אל מול קאסיה בטיו.

השכרת רכב

בברצלונה ניתן להשכיר רכב כמעט מכל החברות הבינלאומיות וגם מחברות מקומיות אשר משרדיהן ממוקמים גם במרכז העיר וגם בשדה התעופה לנוכיותכם. שימו לב, כי ההתניידות בעיר היא קלה ופשוטה ועל כן אין צורך להשכיר רכב לחופשה בתוך העיר, מעבר לכך שעלות החניונים יקרים. השכרת רכב היא פתורן אולטימטיבי לטיולים אל מחוץ לעיר ברחבי קטלוניה וספרד.

מברצלונה למדריד

מדריד, הבירה הספרדית מציעה אטרקציות ופעילויות רבות לאורך כל השנה. החל מאדריכלות ייחודית, כיכרות היסטוריים, מוזיאונים לאומנות,  בנייני הממשלה, ארמון מלך ספרד וגנים ירוקים. בנוסף מדריד מהווה גן עדן לחובבי השופינג, הכדורגל והאוכל הספרדי. כך שאם נפשכם חפצה במסע קניות מטורף, להנות ממשחק כדורגל של ריאל מדריד, הקבוצה של המלך ולקנח בשלל טאפסים, סנגריה ומופעי פלמנקו מרהיבים מדריד היא היעד בשבילכם. לא משנה כמה פעמים אתה מגיע לעיר, תמיד יהיה משהו חדש שיפתיע אותך!

אפשריות הנסיעה בין ברצלונה למדריד:

רכבת

נסיעה ברכבת היא אחת האפשרויות הקלות והירוקות להגיע למדריד מברצלונה שלא תלויות בכל מה שטיסה כרוכה בו. חברת הרכבות הלאומית של ספרד RENFE מציעה מספר רכבות מהירות מרשת AVE כל יום מתחנת הרכבת המרכזית סאנס לעבר מדריד

אוטובוס

חברת "ALSA" מתפעלת אוטובוסים ישירים למדריד באופן יום יומי הן מתחנת "Nord"

טיסה

אם אתם מתכננים לנסוע מברצלונה למדריד ייקח לכם בממוצע 3 שעות נסיעה ברכבת וכ8 שעות באוטובוס. לכן, אם אתה צריך להגיע למדריד במהירות האפשרית, טיסה של שעה ורבע יכולה להיות האפשרות המהירה ביותר. יש מגוון חברות תעופה המציעות טיסות מברצלונה למדריד.

רכב שכור

אלטרנטיבה נוספת לנסיעה בין ברצלונה למדריד ברכב, מרחק של 630  ק"מ משך נסיעה של כ7 שעות. כך לא תהיו תלויים בלוחות הזמנים של חברת הרכבות/האוטובוסים, תוכלו להנות מהכפרים הציורים והפסטורלים שנמצאים בדרך ולנהל את הטיול בקצב שלכם. בברצלונה מספר חברות להשכרת רכב המציעות תנאים ומחירים נוחים, מומלץ לערוך השוואת מחירים באינטרנט.

מברצלונה לקוסטה בראווה

קוסטה בראווה היא רצועת החוף הצפונית והפראית שנמצאת מצפון לברצלונה. יעד פופולרי לנופש בעונת הקיץ. רצועת הקוסטה בראווה היא רצועה של 150 ק”מ המשובץ בעירות חוף ונופש. הגדולה והמורסמת בניהן היא יורט דה מאר.
אפשריות הנסיעה בין ברצלונה ליורט דה מאר

אוטובוס

חברת "Sarfa" מתפעלת אוטובוסים ליורט דה מאר וחזרה מתחנת "Nord", תחנת האוטובוס המרכזית של ברצלונה.

רכב שכור

אלטרנטיבה נוחה לנסיעה בין ברצלונה לרצועת החוף של הקוסטה בראווה היא השכרת רכב. כך לא תהיו תלויים בלוחות הזמנים של חברת האוטובוסים, תוכלו להנות משלל עיירות החוף, חופים מבודדים ונקודות עניין בקוסטה בראווה אליהם האוטובוסים פחות מגיעים ולנהל את הטיול בקצב שלכם. בברצלונה מספר חברות להשכרת רכב המציעות תנאים ומחירים נוחים, מומלץ לערוך השוואת מחירים באינטרנט.

מברצלונה לאנדורה

אנדורה היא נסיכות השוכנת על רכס הרי הפירנאים, רכס הרים באורך של 450 ק”מ הנפרס לאורך גבולה הצפוני של ספרד עם צרפת. בשנים האחרונות הפירנאים הפכו לאטרקציה תיירותית גם בעונת החורף וגם בעונת הקיץ, כאשר בחורף נפתחים אתרי הסקי השונים ובקיץ, הפירנאים הפכו פופולרים בשל מגוון מסלולי הליכה בטבע, רפטינג, סנפלינג ועוד מבחר פעילויות ספורט אתגרי.
אנדורה דה וילה, בירתה של נסיכות אנדורה, גן עדן לחובבי הפינוקים והשופינג. מרכז העיר הינו קטן יחסית שבו פזורים שלל חנויות פטורים ממס. ואחרי שעייפתם מקניות תוכלו להנות מאתר ספא מפנק במיוחד.
אנדורה דה וילה היא גם נקודת יציאה נוחה לטיולים ולאטרקציות השונות שניתן לעשות בפירנאים.
אפשריות הנסיעה בין ברצלונה לאנדורה דה וילה:

אוטובוס

חברת "ALSA" מתפעלת אוטובוסים לאנדורה דה וילה באופן יום יומי  מתחנת "Nord", תחנת האוטובוס המרכזית של ברצלונה

רכב שכור

אלטרנטיבה נוחה לנסיעה בין ברצלונה לאנדורה היא ברכב, המרחק 199 ק"מ כ3 שעות נסיעה. כך לא תהיו תלויים בלוחות הזמנים של חברת האוטובוסים, תוכלו להנות מהכפרים הציורים והפסטורלים שנמצאים בדרך ולנהל את הטיול בקצב שלכם. בברצלונה מספר חברות להשכרת רכב המציעות תנאים ומחירים נוחים, מומלץ לערוך השוואת מחירים באינטרנט.

מברצלונה לולנסיה

וולנסיה היא העיר השלישית בגודלה בספרד ובירת חבל וולנסיה, היא מקום נפלא לחוות עוד נתח מיופיה ותרבותה של הממלכה הספרדית. למעשה ולנסיה היא אחת הערים התוססות ביותר באירופה. עם מיקום מיוחד לחוף הים התיכון, אשר מציע שילוב מושלם של חופים, טבע ותרבות, פארק יפיפה העוטף את עיר בצפונה, אתרים היסטורים לצד מוזיאון מדע חדשני ומודרני. ולנסיה מתהדרת בסצנה קולינרית משגעת. עיר הולדתה של פאייה, הכוללת מסעדות עם כוכבי מישלן וברי טאפאסים מוזרים. שכונותיה מתעוררות לחיים במהלך פסטיבלים מסורתיים כמו לאס פאלאס, בעוד שבלילה יש אווירה תוססת בברים ובמועדונים הרבים במחוזות אופנתיים כמו רוזאפה או אל כרמן.
אפשריות הנסיעה בין ברצלונה לולנסיה:

רכבת

נסיעה ברכבת היא אחת האפשרויות הפופולריות ביותר. חברת הרכבות הלאומית של ספרד RENFE מציעה מספר רכבות כל יום מתחנת הרכבת המרכזית סאנס לעבר ולנסיה

אוטובוס

חברת "ALSA" מתפעלת אוטובוסים ישירים לולנסיה באופן יום יומי הן מתחנת "Nord" והן מתחנת ברצלונה סאנס

טיסה

אם אתם מתכננים לנסוע מברצלונה לוולנסיה ייקח לכם בממוצע 3 שעות לנסוע ברכבת ומעל ארבע שעות באוטובוס. לכן, אם אתה צריך להגיע לוולנסיה במהירות האפשרית, טיסה יכולה להיות האפשרות הטובה ביותר. יש מגוון חברות תעופה המציעות טיסות מברצלונה לוולנסיה.

רכב שכור

אלטרנטיבה נוחה לנסיעה בין ברצלונה לולנסיה היא ברכב. מרחק של 350 ק"מ משך נסיעה של 4 שעות. כך לא תהיו תלויים בלוחות הזמנים של חברת האוטובוסים, תוכלו להנות מהכפרים הציורים והפסטורלים שנמצאים בדרך ולנהל את הטיול בקצב שלכם. בברצלונה מספר חברות להשכרת רכב המציעות תנאים ומחירים נוחים, מומלץ לערוך השוואת מחירים באינטרנט.

הרשמו לניוזלטר שלנו

תנו לנו לדאוג לכם  לחופשה המושלמת בברצלונה!

 משלב התכנון ותוך כדי החופשה אנחנו כאן לתת תמיכה, סיורים ועוד המון טיפים והמלצות

לחץ להצטרפות

השאירו פרטים